Чај за брз метаболизам-Tea Concentrate

Нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај

Чај за брз метаболизам е ревулуционерниот напиток на Хербалајф кој направи разлика на пазарот на продукти за намалување на килограмите.

Рекордите беа поставени уште првиот ден на промовирање на продуктот.Искуствата што ги имаше Хербалајф и знаењето резултираа со она што фалеше во процесот на слабеење. Линк за шејковите за комбинација за слабеење.

Напиток што ќе го убрза метаболизмот. Ќе овозможи да лесните масти не се апсорбираат. Кога имате убрзан метаболизам имате поголема потрошувачка на калории а со тоа и побрзо слабеење.

Како пренесуваат нашите консументи тоа е онаа разлика што ја прави овој напиток. Времето од оброк до одење во тоалет е многукратно скратено. Кога ќе имате убрзан метаболизам, сакате да ја потрошите енергијата што ви се јавува. Сите нус ефекти беа во правец на екстра подобрување на слабеењето.

Ако на тоа го додадете и будењето наутро е побрзо со овој напиток отколку со кафето, тогаш се ви е јасно.

Придобивките од пиењето на овој напиток се повеќекратни

Чај за брз метаболизам има влијание на:

  • Една шолја од инстант енергетскиот чај содржи 85 мг. кофеин за поголема ментална будност и подобра концентрација .
  • Се пие топол или ладен според расположението.
  • Со оригинален вкус, вкус на лимон, на малина и на праска.
  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една чаша.
  • Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.

Овој уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон, ќе ве живне и ќе ве освежи. Чај за брз метаболизам секој ден.

Ако водите брз или активен начин на живот, дали сте често без енергија и се мачите да се сконцентрирате?

Со 6 калории во една порција, Чај за брз метаболизам е освежителен напиток што се пие и топол и ладен, и претставува одличен начин да го достигнете препорачаниот дневен внес на течности. Чај за брз метаболизам и за течности и за повеќе енергија. 

Препорачан начин за користење од искуство на консументите

Измешајте ½ лажиче (околу 1,7 гр.) во 250 мл. топла или ладна вода. Инстант енергетскиот чај е освежителен чај што може да го пиете и посебно.

И со оброк, а една порција има околу 6,2 калории.

Слободно дозирајте си во текот на денот према потребите.

Чај за брз метаболизамво текот на денот.

Ако се чувствувате омалаксано, поспано слободно зголемете ја дозата. Ако навечер ви смета кофеинот немоте да пиете од овој напиток, ќе ве остави без сон.

Велат еден пие двајца не спијат.

Нарачајте од Herbalife Член

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Коментирај

Your email address will not be published. Required fields are marked *