Формула 1 шејк од Herbalife за цел ден

Чаша шејк за здрав појадок и регулирана тежина

Формула 1 шејк преставува инстант напиток во зависност  од тоа како го користите можете да постигнете 3 работи;

-Намалување, одржување и зголемување на тежината.

Главниот лик за Herbalife  -филозофијата на успешните

Доколку менувате оброци, шејкот го користите заменски, многу лесно ќе ги намалите килограмите и сантиметрите.  Различни пропратни ефекти има само во бројот на килограмите и сантиметрите.

Ако го додадете на вашите оброци ќе го постигнете ефектот на добивање мускулна маса. Збогатен шејк со овоштија и јаткасти плодови.

Третиот и најпопуларниот е оној таканаречен здрав доручек. Шејкот само наутро како здрав доручек за превентивно правилен и здрав начин на исхрана. Се препорачува да е во комбинација со вода и овошно да уживањето биде во целост.

Herbalife Формула 1 шејк обезбедува перфектно урамнотежен и квалитетен протеин од млеко и соја, потоа обезбедува и есенцијални микронутриенти, тревки и билки.

Оброк за сите генерации со се она што на телото му треба.

Придобивки од Формула 1

  • Формула 1 шејк шејковите како заменски оброк ни помага  да ја постигнат својата цел во намалување, зголемување и одржување на телесната тежина. Консултирате се со вашиот Велнес тренер и консултант како да регулирањето на вашата тежина биде уживање. Тренерот и консултациите ви се бесплатни.
  • Создаден на основа на многу клинички испитувања во лабораториите на Хербалајф, многу лични искуства го дооформија денешниот вкус, состав и форма на Формула 1 шејк.
  • Ви просек контролиран број на енергија по единица оброк: околу 220 калории во една порција, а содржина што ги задоволува сите потреби од хранливи состојки.
  • Формула 1 шејк е богат со протеин од соја и од млечни производи (18 гр. во една порција). Формула 1 шејк во комбинација со вежбање е одлична опција за градење мускулна маса, ако се додава на секој оброк како додаток.
  • Ф1 шејковите брзо се матат и претставуваат практична здрава алтернатива за висококалоричен појадок, ручек или вечера.
  • Соин протеин: комплетен протеин што ги обезбедува сите есенцијални аминокиселини.
  • Формула 1 шејк обезбедува и неопходни витамини и минерали.
  • Достапен во 9 фантастични вкусови, но и како шејк без лактоза, соја и глутен, ако се приготвува според упатствата и соодветен за вегетаријанци.

Чаша полна здравје за здраво тело со мускули

Формула 1 шејк е посебен. Во исхраната на нашето тело забораваме често на законот во природата кој вели дека влезот на енергија треба да е еднаков на излезот.

Во овој случај тоа би значело: треба да потрошиме онлку колку што сме внеле. Ако потрошеното е помалку тогаш се дебелееме, ако е обратно, слабееме. при тоа многу е важно да не заборавиме дека ова не значи дека ако не јадеме ќе ослабиме.

Формула 1 шејк ќе го нахрани телото со се она што му е потребно со екстра квалитет а минимална енергија. За тој квалитет на состојки во нормални околности би ви требало по 800-1000 калории. Се надеваме дека ја уочувате “малата тајна“  на Формула 1 шејк.

Ако замениме оброк, постигнуваме ефект на здраво хранење а ниски калории. При ова телото не е под стрес,  како кај квази диетите и затоа ефектот на враќање е отсутен. Килограмите би се вратиле само во случај да почнете повторно да внесувате повеќе од колку трошите.

Слабеењето е пропратено и со регулирање на тегоби кои сме ги имале пред шејкот а се поврзани со неправилна исхрана. Само поради ефектот на здрав начин на исхрана. Значи Формула 1 не е лек.

Слабеењето во килограми и сантиметри

Herbalife-Формула 1

Многу често кај консуметите се јавува ефектот на изгладнето тело, а вишок килограми. Всушност тоа е кога неправилната исхрана е полна со калории а нема протеини, така телото си ги надокнадува од мускулната маса. Имаме деформирано тело а слаба мускулна маса. При користењето на Herbalife Формула 1 кај овие консументи можно е да се случи да бројот на килограми е минимален но бројот на сантиметри ОГРОМЕН.

Препорачуваме да кога ќе почнете со Формула 1 шејк да се измерите килограми, сантиметри и вашата метаболичка старост.

Формула 1 шејк кога сакате да ја зголемите мускулната маса го додавате после секој оброк. Постигнуваме од 3 до 5 оброка дневно, богати со калории но и со хранливи состојки а протеини во доволна количина за зголемување на мускулна маса.

Ако на овој начин на користење на Формула 1 шејк додадеме и физичка активност ефектот е повеќекратен. Напомена за оние кои вежбаат: вежбањето наутро е феноменално за кондиција, за добивање поголема мускулна маса најдобро е да се тренира попладне, приквечер.

Здравјето доаѓа со доручекот

Формула 1 шејк за здрав начин на живот подразбира секое утро 1 шејк. Вашиот домаќин на сајтов 24 години го користи…и сеуште е жив :-).

Овој начин повеќето и го нарекуваат превентивен, за да имате доволно здравје во бар еден оброк, да имате доволно имунитет за небрежјата од денешницата. Побарајте од тој што ве информирал за  Формула 1 еден шејк, пробајте и ќе се сложите со мене- па макар и превентива за ваков вкус ја би и 3х2 на ден.

Herbalife Формула 1 можете да го мешате во што сакате, во она што за вас е повкусно.

Herbalife-Формула 1

Го има во следните вкусови:

-Чоколадо
-Јагода
-Тропско овошје
-Кекси со шлаг
-Капучино
-Карамела со јаболко и цимет
-Малина и Боровинка
-Без соја, лактоза и  безглутен

Течност по избор подразбира, вода, млеко (помалце масно), јогурт, ајран, кисело млеко, цеденј сок, смути или било каков овошен сок.

Комбинацијата со вода и мешавина на овошја-смути е најдобра. Тоа и се божевства на добри вкусови.

Тука запираат сите празни муабети за Се лошо за Herbalife Формула 1.

Вие нам вашата доверба ние вам резултати.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Коментирај

Your email address will not be published. Required fields are marked *