Напредна програма за тие што се чекор понапред

ден6,670.00

Опис

Напредната програма за намалување на телесната тежина е чекор плус во напорот за здрав начин на живот.

Со оваа програма, на основната се  додаваат и растителни влакна во исхраната.

Сега во здравата исхрана со Основната програма на Herbalife Nutrition се додава и нешто што е особено важно во исхраната.

За слабеењето говоревме во Основната програма, а кај оваа програма се работи за превентивно користење. Ние тоа го нарекуваме концепт на исхрана Здрав појадок.

Напредна програма со која сте чекор понапред

Напредна програма на исхрана каде што појадокот го заменувате со шејк (9 вкуса). Препорачуваме наутро првин да испиете чаша вода во која сте додале 1 лажиче Инстант енергетски чај и едно капаче Алоја.

Брикетите од растителни влакна се земаат трипати на ден по 2: за појадок, за ручек и за вечера.

Во случај да имате крвавење на непцата при миење заби, може да ги џвакате брикетите. Многу бргу ќе забележите разлика. Од долгогодишно искуство со консументи, за лицата што имаат опстипација препорачуваме на почетокот да земаат 3 Х 3 брикети и да зголемат количина на вода.

Оваа програма е чекор до онаа наменета за сите што се заљубени во своето здравје и убавина. Повеќе за тоа во наредната, Професионална програма, каде ќе говориме и за начинот на  користење на производите на Herbalife Nutrition за поправање или добивање мускулна маса.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Напредна програма за тие што се чекор понапред”

Your email address will not be published. Required fields are marked *