Основна стартна програма со здрав појадок

ден5,542.00

Опис

Основната програма за намалување на телесната тежина се состои од 3 производи на Herbalife Nutrition.

Формула 1 шеjк, со избор од 9 вкуса, Инстант енергетски чај во три вкуса и Алоја вера концентрат, во два вкуса.

Со оброкот во основната програма за намалување на тежината ги внесуваме сите потребни хранливи материи со минимален број калории. Во програмата за намалување телесна тежина, со шејкот заменувате два оброка во текот на денот. Од досегашното долгогодишно искуство со клиенти, за максимален ефект препорачуваме да се заменат појадокот и вечерата.

Со оваа програма, телото истовремено се детоксицира, а се забрзува метаболизмот и согорувањето калории.

Се препорачува во текот на денот да се испијат околу 2,5-3 л. вода, или 1 л. вода на 25 кг. телесна тежина.

Препорачливо е кога ќе почнувате со програмата да измерите обеми и килограми.

За сите останати информации обратете се кај лицето што ве доведе до оваа информација и ве запозна со Herbalife Nutrition.

Ви препорачуваме да бидете во постојан контакт со вашиот Herbalife Nutrition консултант за цело време додека сте на оваа програма.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Основна стартна програма со здрав појадок”

Your email address will not be published. Required fields are marked *