Додаток бета глукан

ден1,875.00

Опис

Додаток бета глукан – Beta Heart – хранлив производ во прав

Додаток бета глукан ја содржи клучната состојка бета-глукан од овес на OatWell™. Овесните бета-глукани докажано го намалуваат холестеролот во крвта. Високиот холестерол е ризик-фактор за коронарни срцеви заболувања. Бета-глуканите помагаат во одржувањето на нормално ниво холестерол во крвта.*

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

мерица  Beta heart® обезбедува:

– 1,5 гр. бета-глукани од овес
– Богат со растителни влакна (3 гр.)
– Извор на протеини
– 25 калории
– Не содржи шеќер

Корисниот ефект се добива со дневен внес на 3 гр. бета-глукани од овес.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Додаток бета глукан”

Your email address will not be published. Required fields are marked *