Маска за прочистување од глина и нане

ден1,030.00

Опис

Оваа богата, кремаста маска од глина го има апсорбирачкиот и тонизирачкиот ефект на бентонитот со што ги отстранува нечистотиите и ги апсорбира вишокот маснотии.

  • Клинички тестирања покажуваат дека по само едно користење го подобрува изгледот на порите.*
  • Мирисот на нане и рузмарин ги буди сетилата.
  • Ја подготвува кожата за подобро да ги прими корисните ефекти од нашите серуми и хидрантни креми.
  • Одговара на сите типови кожа.
  • Без додадени парабени. Дерматолошки тестирана.

Ексклузивно формулирана со:
витамин Б3, антиоксидансите витамин Ц и Е и алоја вера, бентонит, масло од листови рузмарин, масло од нане.

*Тестирана врз испитаници, со визуелна евалуација на порите од страна на стручњак веднаш по нанесувањето на производот. Во просек, веднаш по нанесувањето кожата се подобри за 35%.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Маска за прочистување од глина и нане”

Your email address will not be published. Required fields are marked *