Термоџетикс чај

ден1,400.00ден2,645.00

ОРГИНАЛЕН ВКУСОРГИНАЛЕН ВКУСЛИМОНЛИМОНПРАСКАПРАСКА
50 ГР.100 ГР.
ИСЧИСТИ

Опис

Термоџетикс чај – нискокалоричен освежителен напиток со зелен и црн чај

Термоџетикс чај – замена за кафе, а во исто време и помагач на топењето на масти? Епа запознај го производот што нема шанси да не го почуствуваш уште со првата чаша.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една чаша.
  • Една шолја од инстант енергетскиот чај содржи 85 мг. кофеин за поголема ментална будност и подобра концентрација.
  • Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.
  • Со оригинален вкус, вкус на лимон, на малина и на праска.
  • Се пие топол или ладен според расположението.

Овој уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон, ќе ве живне и ќе ве освежи.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Кога водите брз или активен начин на живот, дали сте често без енергија и се мачите да се сконцентрирате? Со 6 калории во една порција, Инстант енергетскиот чај е освежителен напиток што се пие и топол и ладен, и претставува одличен начин да го достигнете препорачаниот дневен внес на течности.

УПОТРЕБА

Измешајте ½ лажиче (околу 1,7 гр.) во 250 мл. топла или ладна вода. Инстант енергетскиот чај е освежителен чај што може да го пиете и посебно и со оброк, а една порција има околу 6,2 калории.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Дополнителни информации

ВКУС

ОРГИНАЛЕН ВКУС, ЛИМОН, ПРАСКА

ГРАМАЖА

50 ГР., 100 ГР.

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Термоџетикс чај”

Your email address will not be published. Required fields are marked *