Fibre and herb

ден1,130.00

Опис

Fibre and Herb содржи растителни влакна од овес во комбинација со магдонос, цвет од портокал, хибискус и морач во прав.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Додаток со растителни влакна што ви помага да го зголемите препорачаниот дневен внес на растителни влакна за да го одржувате здравјето на дигестивниот систем
  • Идеален за користење заедно со Формула 1 шејк и со Формула 2 Мултивитамински комплекс како дел од програма за регулирање на тежината и како поддршка за здрава исхрана.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Урамнотежена исхрана богата со интегрални продукти ќе ви помогне да ја внесете препорачаната дневна доза растителни влакна. Ако ви е тешко да внесувате доволна количина растителни влакна, додаток со растителни влакна ќе ви помогне да ја внесете препорачаната дневна доза од 25 гр.

УПОТРЕБА

По две брикети со оброк, три пати на ден. Овој производ може да се користи со хранливиот Формула 1 шејк на Herbalife и со Формула 2 Мултивитаминскиот комплекс.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Fibre and herb”

Your email address will not be published. Required fields are marked *