Формула 1 Express плочка

ден1,055.00

ЧОКОЛАДОЧОКОЛАДОШУМСКО ОВОШЈЕ И ЈОГУРТШУМСКО ОВОШЈЕ И ЈОГУРТ
ИСЧИСТИ

Опис

Formula 1  Express плочката  се практични да си ги носите со вас кога сте во движење, а ако со нив пиете и вода во изобилство, никогаш нема да пропуштите да внесете здрав оброк. Достапни со вкус на чоколадо или шумско овошје со јогурт, тие се совршен заменски оброк за да избегнеме храна преполна со калории кога сме надвор.

Главни придобивки

  • Формулирани со одлично урамнотежени клучни нутриенти, при што и високо ниво протеин и растителни влакна и додадени минерали и витамини
  • Со контролиран број калории, приближно 207 kcal во една плочка од 13 g  за полесна изградба на чиста мускулна маса
  • 8 g  растителни влакна во една плочка за да го постигнете дневниот внес на растителни влакна
  • Соодветна за вегетаријанци
  • Со вкус на чоколадо и шумско овошје со јогурт
  • Без вештачки конзерванси
  • Практичен здрав оброк кога сте во движење

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Дополнителни информации

ВКУС

ЧОКОЛАДО, ШУМСКО ОВОШЈЕ И ЈОГУРТ

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Формула 1 Express плочка”

Your email address will not be published. Required fields are marked *