Растителни влакна во прав

ден1,400.00

Опис

Растителни влакна во прав – напиток од овес, јаболко и растителни влакна

Растителни влакна во прав е вкусен и лесен начин да го зголемите дневниот внес на растителни влакна и да ја помогнете здравата дигестија.

Главни придобивки

Една порција обезбедува:

1. 5 гр. растителни влакна
2. 6 природни извори на растителни влакна
3. 18 калории во 1 порција
4. Не содржи шеќер**
5. Без вештачки засладувачи
6. Содржи растворливи и нерастворливи растителни влакна
7. Измешајте го со вода или со вашиот омилен Фомула 1 шејк

Како може да ви помогне?
Напитокот од овес, јаболко и растителни влакна докажано може да ви помогне да го постигнете препорачаниот дневен внес на растителни влакна, а тоа е 25 гр. дневно за возрасни.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Растителни влакна во прав”

Your email address will not be published. Required fields are marked *