Гурманска супа од домати

ден2,220.00

Опис

Гурманската супа од домати е солена и хранлива инстант ужина со медитерански билки за одличен вкус. Со околу 104 калориво една порција, оваа супа е одлична ужина, а нема да чувствувате вина кога ќе ја јадете.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Една порција има 104 kcal идеална за контролирање на калорискиот внес
  • Богата со протеин (7g) што помага за градење и одржување мускулна маса.
  • Богата со растителни влакна (4 g) ќе ви помогне да ги внесете потребните количини
  • Идеална како дел од вашиот план за 5 мали здрави оброци на ден
  • За 8 пати повеќе протеин споредено со обичните супи од домати*

*Состав на храната; Агенција за стандарди за храна и Институт за истражување за храната во Обединетото Кралство, 2006 г.

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Гурманската супа е одлична алтернатива за солена ужина. Може да ја јадете и топла и ладна, како предјадење, па дури и кога имате напади на глад доцна во ноќта. Бидете здрави и јадете вкусна храна без да ви се таложат калории.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: Гурманската супа од домати може да ја јадете во било кое време од денот. Измешајте 2½ супени лажици (32 g) со 200 ml врела вода. Доколку ја користите Herbalife лажицата, употребете 2 големи и 2 мали полни лажици.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Гурманска супа од домати”

Your email address will not be published. Required fields are marked *