Протеинска плочка

ден870.00

ВАНИЛА И БАДЕМИВАНИЛА И БАДЕМИЧОКОЛАДО И КИКИРИТКИЧОКОЛАДО И КИКИРИТКИЦИТРУСНО ОВОШЈЕ И ЛИМОНЦИТРУСНО ОВОШЈЕ И ЛИМОН
ИСЧИСТИ

Опис

Протеинска плочка на Herbalife се вкусна високопротеинска здрава ужина. Со околу 139 kcal*, едно Herbalife®  протеинската плочка чоколада кикиритки содржи речиси 10 g протеин, што помага за одржување и зголемување на мускулната маса.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Околу 139 kcal  во едно чоколатце
  • богата со протеини (10 g), што помага за градење и одржување мускулна маса.
  • Богати со витамини Б1, Б2, Б6 и пантотенска киселина.
  • Со вкус на чоколадо и кикирики, ванила и бадеми и цитрусно овошје и лимон.

*Зависно од вкусот

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНАТ?

Протеините од храна како што е соја и млечни производи се нарекуваат комплетни протеини затоа што содржат урамнотежени есенцијални аминокиселини (или основни составни елементи) за раст и одржување на мускулната маса.

УПОТРЕБА

Едно или две чоколатца на ден како здрава ужина.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Дополнителни информации

ВКУС

ВАНИЛА И БАДЕМИ, ЧОКОЛАДО И КИКИРИТКИ, ЦИТРУСНО ОВОШЈЕ И ЛИМОН

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Протеинска плочка”

Your email address will not be published. Required fields are marked *