Изотоник H24 Hydrate

ден2,120.00

Опис

Изотоник H24 Hydrate – твојот партнер во вежбање

Изотоник H24 Hydrate е некалоричен електролитен напиток  за поголем внес на течности. Обезбедува 100% од препорачаниот дневен внес на витамин Ц што помага во намалување  на заморот и истоштеноста.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • Некалоричен напиток за спортисти за поголем внес на течности
  • Со осмолалност пониска од 270 mOsmol/kg
  • Обезбедува 100% од препорачаниот дневен внес на витамин Ц што помага во намалување  на заморот и истоштеноста
  • Обезбедува Б витамини (Б1, Б2, пантотенска киселина и Б12) и калциум и магнезиум, што помагаат за нормален метаболизам од кој се добива енергија
  • Без вештачки бои, без вештачки ароми

 

КОМУ МОЖЕ ДА МУ КОРИСТИ HYDRATE?

  • Секого на кој му е потребна нискокалорична хидрација
  • За спортисти во текот на интензивен тренинг
  • На секој што вежба пред или по работа
  • Исто така за физички работници во текот на денот

УПОТРЕБА

Измешајте 1 кесичка со 500 мл. вода и енергично протресете.  Производот треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

 

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Изотоник H24 Hydrate”

Your email address will not be published. Required fields are marked *