Формула 3 протеински додаток

ден1,730.00

Опис

Формула 3 протеински додаток

Формула 3 протеински додаток е совршен начин да го зголемите протеинскиот внес. Овој повеќенаменски производ може да се користи на два вкусни начина. Подгответе го како вкусна високопротеинска ужина со контролиран број калории или додајте го вашиот омилен Формула 1 шејк* за да добиете фин, кремаст напиток.

ГЛАВНИ ПРИДОБИВКИ

  • 15 гр. висококвалитетен протеин
  • 7 гр. јаглехидрати
  • 20 витамини и минерали
  • Може да се приготвува со вода
  • Фантастичен вкус на ванила

КАКО МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ?

Протеинскиот напиток е одличен начин да го задоволите препорачаниот дневен протеински внес. Протеинот е основен составен дел на животот. Тој е важен за правилно функционирање на клетките и за раст и регенерација на ткивата. Телото не може да го складира протеинот; ниту пак може внатрешно да го произведе, и затоа е многу важно секој ден да внесуваме доволна количина протеин.

Избери ја брзината и пакетот со кој што сакаш да почнеш

Оцени

Сеуште нема оцени.

Бидете првиот што ќе го оцени “Формула 3 протеински додаток”

Your email address will not be published. Required fields are marked *